2 bin asker ve polis Öcalan'ın doğum günü için hazır!
A+ A-
03 Nisan 2017, 19:37

PKK'nın İmralı Cezaevi'nde ömürboyu hapis cezasını çeken lideri Abdullah Öcalan'ın yarınki doğum günü öncesi, memleketi Şanlıurfa'da özel güvenlik önlemleri alındı.

HALFETİ'DE EYLEMLER DÜZENLENİYOR

Öcalan'ın doğum gününün nüfus kayıtlarında 14 Nisan 1948 olmasına rağmen gerçekte 4 Nisan olduğunu öne süren yandaşları, 2004 yılından bu yana her yıl 4 Nisan'da Halfeti'de kutlama törenleri düzenledi.

2009'DA 3 KİŞİ ÖLDÜ

Öcalan'ın doğum gününü kutlamak için doğum yeri olan Halfeti'nin Ömerli Mahallesi'ne gitmek isteyenlere izin verilmemesi nedeniyle 2009 yılında çıkan olaylarda 3 kişi öldü. Şanlıurfa Valiliği Halfeti'ye bağlı Ömerli Mahallesi'ne gidişlere geçen yıl olduğu gibi izin verilmeyecek.

2 BİN ASKER VE POLİS GÖREVLENDİRİLDİ

Yarın yapılacak kutlamalar öncesi herhangi bir olumsuzluk olmaması için polis ve jandarma ekipleri, kent merkezi ve Halfeti İlçesi'nde yoğun güvenlik önlemi aldı. 13 noktada 2 bin personelin görevlendirildiği kentte, Ömerli Mahallesi'ne gitmek isteyenlerin geçişlerine izin verilmiyor. Özel hareket polislerinin zırhlı araçlarla önlem aldığı denetim noktalarında şüpheli görülen araçlar durdurularak aranıyor, içinde bulunanlar kimlik kontrolünden geçiriliyor.