23 Nisan'ın diğer yüzü: Kutlamaya gitmek çok istedim ama...
A+ A-
23 Nisan 2017, 15:55

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 23 Nisan Çocuk bayramı kutlanırken ailelerinin geçimini sağlamak ve harçlıklarını çıkarmak için kutlamaya katılamayan çocuklar ayakkabı boyayıp, mendil satıyor.

GÜN BOYU MESAİ YAPTILAR

Sabah saatlerinden itibaren yaşıtları bayram elbiselerini giyip kutlamalara giderken,iş elbisesi giyerek çalışmak zorunda olan öğrencilerde akşam evlerine ekmek götürmek için yola koyuldu. Kendilerinin bayramı kutlama imkanlarının olmadığını ve bu yüzden üzgün olduklarını belirten ayakkabı boyacısı çocuklar, kendilerinden küçük kardeşlerinin bayram kutlamalarına katılabilmesi için onlar gün boyu mesai yaptı.

"KUTLAMAYA GİTMEK ÇOK İSTERDİM AMA..."

Gazi Ortaokulunda okuyan 5 sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Ali Tekdemir, "Bugün 23 Nisan benim mesleğim ayakkabı boyacılığıdır. Mesleğimi seviyorum ama 23 Nisan'ı da çok seviyorum. Bugün 23 Nisan'ı kutlamaya gitmeyi çok isterdim. Benim sınıf arkadaşlarımda gitti; ama ben gidemedim eve ekmek götürmek için mecburen çarşıya çıkıp ayakkabı boyuyorum. Akşam eve ekmek götürmek, kendi harçlığımı çıkarmak için çalışıyorum." dedi.