Görgü tanığı Rusya'daki korkunç saldırıyı anlattı
A+ A-
04 Nisan 2017, 06:31

Rusya'nın St. Petersburg kentinde, Sennaya Meydanı ve Teknoloji Enstitüsü metro istasyonları arasında, bir vagona bırakılan çanta içindeki bombanın patlaması sonucu yaşanan dehşet ülkeyi yasa boğdu.

Görgü tanıklarının aktardıkları ve amatör video görüntüleri, 11 kişinin ölümüne, 47 kişinin ise yaralanmasına yol açan patlamanın yarattığı dehşeti gözler önüne serdi.

"ÖLÜ BEDENLER VARDI, KORKUNÇTU"

Olayın dehşetinin izlerini hala taşıyan görgü tanığı Natalya Kirillova, yaşadıklarını "Arkama dönüp baktığımda çok sayıda kişinin yerde yattığını gördüm. Ölü bedenler vardı. Korkunçtu. Alanı terkettiğimizde kanlar içinde çok sayıda kişiyi çıkardıklarını gördüm. Bir kadın vardı, bütün yüzü ve burnu çok derinden ve geniş biçimde yaralanmıştı" sözleriyle aktardı.

"CEHENNEMDEN ÇIKABİLMEK İÇİN..."

Bir görgü tanığı ise parça tesirli bomba ile yaralananların nasıl kurtulmak için birbirlerine yardım ettiklerini anlattı:

"Durumu uygun olan, konuşabilenlere sordum. Bana, böyle bir durumda bile dayanışmaya ve bu cehennemden çıkabilmek için birbirlerine yardım etmeye, birbirlerini motive etmeye çalıştıklarını anlattılar."

TERÖR SORUŞTURMASI BAŞLATILDI

St. Petersburg terörle mücadele savcılığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de bulunduğu patlamaya ilişkin terör soruşturması başlatıldığını duyurdu.

3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ

Üç gün yas ilan edilen St. Petersburg kentinde ve başkent Moskova'da saldırıda yaşamını yitirenler için çiçekler bırakıldı, mumlar yakıldı.