İskoç babanın yüzünü Marmaris polisi güldürdü
A+ A-
14 Mart 2017, 10:45

Muğla'nın Marmaris ilçesine tatile geldikten bir süre sonra yakınlarının kendisiyle iletişimi kaybettiği 30 yaşındaki İskoç Claire Wermyss'den bir haftadır haber alamayan babası Hector Wermyss'in yüzünü polis güldürdü.

TATİLLERİNİN SON GÜNÜ KAVGA ETTİLER

Erkek arkadaşıyla birlikte 23 Şubat'ta Marmaris'e 7 günlüğüne tatile gelen Claire Wermyss, 5 yıldızlı bir otele yerleşti. Çift, bir haftalık tatillerinin son günü kavga etti. Erkek arkadaşı Claire Wermyss'i terk ederek, otelden ayrılarak İskoçya'ya döndü.

ALDIĞI ALKOLÜN ETKİSİYLE OTELDE TAŞKINLIK YAPTI

İddiya göre, üzüntü yaşayan Claire Wermyss, aldığı alkolün etkisiyle otelde taşkınlık yaptı. Odasına ve çevreye zarar verdiği öne sürülen Claire Wermyss, otelin yetkililerince kapı dışarı edildi.

KİMSENİN ULAŞMAMASI İÇİN CEP TELEFONUNU KAPATTI

Bir apart otele giderek oda kiralayan Claire Wermyss, kimsenin kendisine ulaşmaması için cep telefonunu kapattı. Bir hafta süreyle sadece, yemek ve alkollü içki almak için odadan dışarı çıktı.

1 HAFTA ÇOCUĞUNDAN HABER ALAMADI

Tek çocuğundan bir hafta süreyle haber alamayan Hector Wermyss, İskoçya'dan uçakla Dalaman Havalimanı'na oradan taksiyle geçen pazar sabahı Marmaris'e geldi.

POLİSE KAYIP OLDUĞUNU BİLDİRDİ

Beş yıldızlı otele giden Wermyss, aldığı bilgilerle kızının taşkınlık yaptığı gerekçesiyle kapı dışarı edildiğini öğrendi. Sonrasında Şehit Nedip Cengiz Eker Polis Merkezi'ne gelen Hector Wermyss, kızının kayıp olduğunu bildirerek, müracaatta bulundu.

HER YER DİDİK DİDİK ARANDI

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, babadan kızının fotoğraflarını ve bilgilerini aldı. Hector Wermyss ve sivil polisler, ilçede arama yapmaya başladı. Sivil polislerin bir bölümü, kadının atıldığı otelin çevresindeki MOBESE kayıtlarını incelerken, bir kısmı otellerin müşteri kayıt listelerinden kadının ismini aramaya başladı. Baba ve polisler, otelin çevresinde bulunan kafeterya ile restoranları da kontrol etti. 5 saat süren aramalar sonunda Claire Wermyss'ın Cumhuriyet Caddesi sahil şeridinde bulunan 30 odalı bir apart otel de konakladığı tespit edildi.

KIZINA KAVUŞUNCA SARILARAK AĞLADI

Otele babayla birlikte giden polis, çalışanlarla birlikte odaya çıktı. Kapı açıldığında kızına kavuşan Hector Wermyss sarılarak ağladı. Baba ve kızı, sivil ekip otosuyla Şehit Nedip Cengiz Eker Polis Merkezi'ne getirildi.

Aşırı alkollü olduğu gözlenen Claire Wermyss, alınan doktor raporu ve ifadesinin ardından babasına sarılarak karakoldan ayrıldı, ülkelerine dönmek üzere havalimanına hareket etti.

"BAŞINA BİR ŞEY GELMİŞ OLABİLİR ENDİŞESİYLE MARMARİSE GELDİM"

Kızının bulunduğuna sevinen Hector Wermyss, kentten ayrılmadan önce açıklama yaptı. Türk polisinin 5 saat içinde kızını bularak kendisine teslim ettiğini söyleyen Wermys, "Kızımdan bir haftadır haber alamıyordum. Başına bir şey gelmiş olabilir endişesiyle Marmaris'e geldim. Kızımın kaldığı otelden kovulduğunu öğrendikten sonra bir süre çevredeki otellerde aradım, bulamayınca polise geldim." dedi.

"BUNDAN SONRA TATİL İÇİN MARMARİSE GELECEĞİM"

İskoç baba sözlerine şöyle sonlandırdı: "Kızımın bulunamayacağı ve başına bir durum geldiğini düşünerek umutsuzluğa kapılmıştım. Polis ve yeminli tercüman ile birlikte arama yaptık. 5 saat süren arama sonucunda kızımı sağ salim buldum. Kızımın bulunması için çaba sarf eden polis ve yeminli tercümana çok teşekkür ederim. Beni mutlu ettiler ve bundan sonra ailemle birlikte Marmaris'e tatile geleceğim."