Kanlarıyla bayrağa can verdiler
A+ A-
14 Mart 2017, 13:06

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Türk Otağı Öğrenci Topluluğu, Kızılay'a kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan bağışında bulunan öğrenciler parmaklarından akan bir damla kanla Türk Bayrağı oluşturdu. Kan bağışı kampanyasına üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

"BAYRAĞIMIZI ÜNİVERSİTE REKTÖRÜMÜZE HEDİYE EDECEĞİZ"

Türk Otağı Öğrenci Topluluğu Başkanı Ümit Özdoğru, kan bağışı kampanyası düzenlemelerindeki amacın farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Özdoğru, "Türk Kızılay ihtiyaç sahibi herkese yardım ulaştırıyor ve en önemlisi de kan bağışlarıyla can kurtarıyor. Bu faaliyetlerinden dolayı biz öğrenciler Türk Kızılay'ına teşekkür ediyoruz." dedi.

Özdoğru sözlerine şöyle devam etti: "Bu etkinliği düzenleme amacımız bir farkındalık oluşturarak daha çok kan, daha çok hayat kurtarmaktı. Bağışta bulunan arkadaşlarımız parmaklarından akan bir damla kanla oluşacak Türk bayrağına yoğun ilgi gösterdi. Bayrağımızı üniversite rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Akgül'e hediye edeceğiz."

"KAN VERMEKTEN KORKMAYALIM"

Kan bağışına katılarak destek veren KMÜ öğrencisi Rabia Aydoğdu ise, "Türk Kızılay'ı bugüne kadar her türlü ihtiyaç sahibinin yardımına koşmuş bir kuruluştur. Biz bu kan bağışında ecdadımızın kanlarıyla oluşmuş bayrağımıza, torunlarının da kanlarından birer damla faydası olsun diye uğraştık. Bu etkinlikle amacımız insanlara farkındalık oluşturmaktı. Unutmayalım kan vermekten korkmayalım çünkü muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur." dedi.

"ŞU ANDA BAYRAĞA CAN VERDİK"

KMÜ öğrencisi Ezgi Tanış'ta etkinlikte yer aldığı için mutlu olduğunu belirterek, "Şu anda bayrağa can verdik. Ben buradan bu etkinliği düşünen ve uygulamaya koyan tüm öğrenci arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.