Meclis'te 4 kişiyi rehin alan saldırgan da kendini havaya uçurdu
A+ A-
07 Haziran 2017, 11:39

İran'ın başkenti Tahran güne terör saldırısıyla başladı. İran parlamento binasına düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi öldü, 4 kişi de teröristler tarafından rehin alındı. 4 kişiyi rehin alan, etrafı güvenlik görevlilerince çevrili kadın canlı bomba kendini patlattı.

7 KİŞİ ÖLDÜ, 4 KİŞİ REHİN ALINDI

İran devlet televizyonu, saldırganların 4 kişi olduğunu ve 8 kişinin yaralandığını duyurdu. İran basını saldırıda 7 kişinin öldüğünü, 4 kişinin rehin alındığını duyurdu. Press TV, İran parlamentosunda 4 kişiyi rehin alan saldırganın kendini patlattığını bildirdi.

SALDIRGANLAR İKİSİ KALAFNİKOFLUYDU

Tahran Milletvekili İlyas Hezreti saldırganlardan ikisinin kalaşnikof, birinin ise tabanca taşıdığını açıkladı. Saldırganların milletvekili katına çıkmaya çalıştığı ancak durdurulduğu belirtildi

KADIN SALDIRGAN ÜZERİNDEKİ BOMBAYI PATLATTI

Tahran Belediye Başkanı, bir saldırganın güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü, bir kadın saldırganın üzerindeki bombayı patlattığını, diğerlerinin ise yakalandığını açıkladı. Öldürülen bir kişinin ise bahçıvan olduğu kaydedildi.

İÇİŞLERİ BAKANI: ENDİŞELENECEK BİR ŞEY YOK

İran İçişleri Bakanı, saldırı bölgelerindeki durumun kontrol altına alındığını ve endişelenecek bir şey olmadığını söyledi.

YETKİLİLER: SALDIRIYI DEAŞ DÜZENLEDİ

İranlı yetkililer, saldırıların DEAŞ tarafından düzenlendiğini düşünüyor.

Anahtar Kelimeler