Perinçek'ten şaşırtan açıklama: Erdoğan olmazsa Amerika'ya direnemeyiz
A+ A-
22 Nisan 2017, 18:05

Partisince İzmir il başkanlığının bir otelde düzenlediği panele katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, geçen hafta yapılan halk oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Perinçek, 1 Kasım 2015 seçimleri ile referandum sonuçlarını karşılaştırarak, AK Parti'nin önemli oranda oy kaybettiğini savundu.

"HER İKİ OYU VEREN DE MİLLET"

Halk oylaması ve onu takip eden süreçte "Evet" ve "Hayır" oyu verenlerin ayrıştırılarak, birbirine düşürülmek istendiğini kaydeden Perinçek, kavga ederek hiçbir şeyin çözülemeyeceğini, her iki oyu verenin de millet olduğunu vurguladı.

3 BAŞLIKTA İKTİDARIN FÖRMÜLÜ

Doğu Perinçek, PKK ve FETÖ ile el ele verenlerin Türkiye'de bin yıl seçim yapılsa dahi iktidara gelemeyeceğini işaret ederek, iktidarın formülünün "Terörle mücadele", "Üretim ekonomisi" ve "Komşularla iyi ilişki" olmak üzere, 3 başlıkta ele alınabileceğini anlattı.

Perinçek, bu formülü iyi görüp, gündemine alan siyasi partileri önümüzdeki dönem hükumet olabileceğini savundu.

"ERDOĞAN'I DENKLEMİN DIŞINDA TUTTUĞUMUZ ZAMAN..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de güçlü bir siyasi figür olduğuna dikkati çeken Perinçek, "Tayyip Erdoğan'ı denklemin dışında tuttuğumuz zaman Türkiye'de Amerika Birleşik Devletleri'nin karşısında ayakta durabilecek, hükumet olabilecek bir seçenek yaratmak mümkün değil. Bu seçeneği gerçeklerin içinden çıkarıyoruz. O gerçek, PKK ve FETÖ terör örgütleriyle vatan bütünlüğü için mücadele eden Türkiye." diye konuştu.

Türkiye'nin üretim ekonomisi modeline geçememesinin önemli bir sorun olduğunu kaydeden Perinçek, Türkiye'nin bir yıl içinde 200 milyar dolara yakın sıcak paraya ihtiyacı bulunduğunu, bunun ancak üretim ekonomisi modeliyle başarılabileceğini bildirdi.