Rusya'daki metro katliamı, canlı bomba saldırısı çıktı
A+ A-
04 Nisan 2017, 13:27

Rus yetkililer, St. Petersburg metrosunda gerçekleştirilen terör saldırısının bir intihar bombacısı tarafından düzenlendiğini açıkladı.

KİMLİĞİ GİZLİ TUTULUYOR

Rusya Soruşturma Komitesi yetkilileri, St. Petersburg metrosunda 14 kişinin ölümüne neden olan intihar bombacısının kimliğini belirlediklerini ancak şu an için bu kişiye ait kimlik bilgilerini açıklamayacaklarını belirtti.

Komite sözcüsü Svetlana Petrenko, "Patlayıcı, ceset parçaları trenin üçüncü vagonunda bulunan bir erkek tarafından infilak ettirilmiş olabilir. Bu kişinin kimliği belirlendi fakat soruşturmaya yardımcı olması için gizli tutuluyor." dedi.

KENTTE 3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ

Petrenko'dan kısa bir süre önce açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da patlamaya bir intihar bombasının sebep olmasının, değerlendirilen olasılıklardan biri olduğunu söylemişti.

St. Petersburg metrosunun Sennaya Ploşad istasyonundan ayrılıp Tehnologiçeskiy Institut istasyonuna gitmekte olan bir trenin üçüncü vagonunda meydana gelen patlama nedeniyle 14 kişi ölmüş, onlarca kişi de yaralanmıştı. Patlamanın ardından terörle mücadele soruşturması açılmış ve kentte üç gün yas ilan edilmişti.