Tabanca görünümlü çakmakla soydular, acıyıp benzin parası bıraktılar
A+ A-
14 Mart 2017, 13:14

Adana'da bindikleri taksinin sürücüsünü tabanca görünümlü çakmak ve bıçakla etkisiz hale getirip 400 lira parasını gasp eden şahıslar, sürücüye 65 lira yakıt parası verip kaçtı. Zanlılar olay sonrası yeniden geldikleri otogarda yakalandı.

"SANA BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABERİMİZ VAR"

İddiaya göre, sabah saatlerinde otogarda taksicilik yapan A.A.'nın yanına gelen 17 yaşındaki E.M.S. ve T.A., Dağlıoğlu Mahallesi'ne gideceklerini söyleyip taksiye bindi.

Taksicinin Dağlıoğlu Mahallesi'ne getirdiği 2 kişi, buradan da Kıbrıs Caddesi'ne gideceklerini söyledi. Kıbrıs Caddesi'ne giderlerken ara sokağa girince şahıslardan E.M.S., taksiciye "Sana bir iyi bir de kötü haberimiz var, iyi haberimiz canını bağışlıyoruz, kötü haberimiz paralarını alacağız." dedi.

"PARALARI VERMEZSEN SENİ ÖLDÜRÜRÜZ"

Bunun üzerine taksici paralarını vermeyeceğini söyledi. Arka koltukta oturan E.M.S. bıçak çıkartıp sürücünün boğazına dayayarak, "Paraları vermezsen seni öldürürüz" dedi. Bu sırada sürücünün yanında oturan T.A. da tabanca görünümlü çakmağını çıkartıp "Paraları ver yoksa ölürsün, buradan ölün çıkar" diyerek tehdit etti.

SÜRÜCÜYE ACIYARAK BENZİN PARASI VERDİLER

Korkan sürücü cebindeki bütün parayı T.A.'ya verdi. Sürücü, cebinde para kalmayınca "Ben 65 kilometre yol yaptım, yakıtım biter bana yakıt parası verin" dedi.

Şahıslar önce vermek istemeyince sürücü ile aralarında tartışma çıktı. Zanlılar daha sonra sürücüye acıyarak gasp ettikleri 400 liranın içinden 65 lira yakıt parası verdi.

CEP TELEFONUNU BEĞENMEYİP ALMADILAR

Daha sonra gaspçılar 65 liranın yerine sürücünün cep telefonunu istedi. Sürücü cep telefonunu verdi ancak şahıslar, cep telefonu eski bir telefon olduğu için "Bu mu cep telefonun, yeni telefonun yok mu" diyerek telefonu almayıp olay yerinden kaçtı. Sürücü ise hemen polisi arayıp gasp edildiğini söyledi ve şahısların eşkallerini verdi.

ŞAHISLAR TEKRAR OTOGARA GELDİ

Sürücü bu sırada otogara dönüp başından geçenleri arkadaşlarına anlattı. Taksicinin arkadaşları şahısları tanıdıklarını, kendilerine de gelip yolculuk yapmak için soru sorduklarını, o şahısların tekrar otogara geldiklerini, burada gördüklerini söyledi. Bunun üzerine taksici tekrar 155'i arayarak kendisini gasp edenlerin otogarda olduğunu bildirdi. Bu sırada taksiciyi gören şahıslar kaçıp Kayseri otobüsüne bindi.

POLİS EKİPLERİ OTOGARA SEVK EDİLDİ

Bu arada çok sayıda polis ekibi otogara sevk edildi. Taksici de polis ile birlikte otobüsü durdurup kendisini gasp eden kişileri arama çalışmalarına katıldı. Taksici kendisini gasp ettiklerini ileri sürdüğü 2 kişiyi otobüs içinde bularak polislere gösterdi. Polis 2 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlıların üzerinde yapılan aramada taksiciden alınan paralar çıktı. Zanlılar, yaşı küçük olduğu için çocuk şube müdürlüğüne teslim edildi. Kendilerinden tabanca görünümlü çakmak ve bıçak da ele geçirildi.

TAKSİCİ OLAYI ANLATTI

Taksici A.A. ise yaşadığı dehşet dolu anları şöyle anlattı:

"Biri boğazıma bıçak dayadı, diğeri tabanca doğrultarak beni gasp etti. Bıçak olduğu için çok korktum. Bütün paramı aldılar ben de 'emekçiyim, ekmek parası için çalışıyorum, yapmayın' dedim ama dinlemediler. Bütün paramı verdim sonra bana yakıt parası verdiler. Daha sonra ben onları otogarda görüp polise ihbar ettim. Otobüsün içinde de polisle birlikte yakaladım. Tabanca çakmakmış, sonra öğrendim. Önceden bilseydim daha farklı olurdu."