Yeni sistemin ilk kabine toplantısının ardından kritik açıklamalar!
A+ A-
13 Temmuz 2018, 18:15

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabine toplantısı Başkan Erdoğan başkanlığında yapıldı. Toplantıyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, "Önümüzdeki günlerde üst düzey atama yapacağız" ifadelerini kullandı.

"MİLLETÇE YENİDENN DOĞUŞ, 15 TEMMUZ"

Toplantı öncesi Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleriyle Hacı Bayram Camisi'ne gelerek cuma namazı kıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kıldırdığı cuma namazında, "Milletçe Yeniden Doğuş, 15 Temmuz" konulu hutbe okundu.

Kalın'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"BAKANLIKLARDA ÜST DÜZEY ATAMALAR YAPILACAK"

Önümüzdeki günlerde yapılan çalışmalar çerçevesinde, bakanlıklara üst düzey atamalar yapılacak. Bununla ilgili Bakan arkadaşlarımız, isim çalışmalarını yapıp Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edecekler. Kabine toplantısının en önemli vurgularından bir tanesi, hiçbir hız ve vakit kaybetmeden çalışmalara, hizmetlere devam edilmesi. Tüm paydaşlarla istişare halinde belirlenecek orta vadeli bir program önümüzdeki haftalarda hazırlanıp Cumhurbaşkanımıza arz edilecek.

"ATILACAK ADIMLAR TESPİT EDİLMİŞ DURUMDA"

Türkiye'nin istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme hedefi çerçevesinde atılması gereken adımlar tespit edilmiş durumda. Bununla ilgili daha detaylı çalışmalar yapılıyor. Özellikle ihracat odaklı büyüme noktasında birtakım yeni adımların da hazırlıkları şu anda yapılıyor. Türkiye ekonomisinin son 16 yılda gösterdiği performansı, canlılığı ve bünyesinin sağlamlığını devam ettirecek olan adımlar bundan sonra tüm ilgili kurum ve kuruluşlarımızın eş güdümüyle devam edecektir.

Bütçe disiplininin sağlanması, enflasyonla mücadele, gerekli yapısal reformların hayata geçirilmesi önceliklerimiz arasında yer alıyor.

Ayrıntılar Geliyor.

Anahtar Kelimeler