YPG'li teröristler Türkiye korkusuyla ne yapacağını şaşırdı
A+ A-
14 Mart 2017, 08:27

Türkiye'nin hedefindeki Menbiç'te sözde sivil yönetim ilan eden YPG, 'Münbiç askeri meclisi' çatısı altında 3 bin teröriste kamplarda eğitim veriyor. YPG'li teröristlerin Münbiç'in batı köylerine de Suriye rejim bayrağı astığı görülüyor.

SAVAŞ SLOGANLARI ATARAK YÜRÜDÜLER

PKK'nın Suriye kolu PYD ülkenin kuzeyindeki Münbiç ilçesinde sözde 'sivil yönetim' kurduğunu açıkladı. PYD'li teröristler yüzleri kapalı ve PKK flamasıyla birlikte savaş sloganları atarak yürüyüş düzenledi.

ABD'DEN MENBİÇ'E 200 ASKER, 50 ZIRHLI

Demokratik Suriye Güçleri'ne bağlı Menbiç Askeri Meclisi'nden bir yetkili, ABD'nin kısa süre önce 50 zırhlı araçla birlikte 200 askerini daha Münbiç'e gönderdiğini belirtti.

KUZEYE KONUŞLANDILAR

Münbiç Askeri Meclis yetkilisi Sputnik'e şunları söyledi:

"ABD, ÖSO ve Türkiye'nin saldırılarından kurtarmak amacıyla, Münbiç kentine 2 hafta önce askerlerini ve zırhlı araç ile ağır silahlar göndermişti.

Kısa süre önce 200 asker ve 50 zırhlı araç daha gönderdi. Çünkü ihtiyaç var. ÖSO ve Türkiye, Münbiç'in batısındaki köylere saldırıyor. Yeni gelen ABD askerleri kentin kuzeyindeki köylerde konuşlandırıldı. ABD ve koalisyon güçleri, bizlere Menbiç kentinin savunulması için daha fazla asker göndereceklerini bildirdi."

ABD'nin Suriye'nin kuzeyindeki Kobani, Rimelan, Haseke, IIol, Tel Abyad, Şedadi ve Menbiç kentlerinde askeri personeli ve üsleri bulunuyor.